Меню Закрити

Як видобувається граніт

Видобуток граніту в Україні

Граніт являє собою глибинну гірську породу, до складу якої входить кварц, біотит, польовий шпат. Це найпоширеніший кам’яний матеріал, що видобувається в континентальній корі землі. Тривалий час граніт активно використовується як будівельний камінь. Він має однорідну структуру, високу міцність, приємний колір. Процес його видобутку і обробки досить простий.
Україна може похвалитися великими гранітними родовищами. В Україні кристалічний щит пролягає по всій території країни, захоплюючи смугу від північного заходу до південного сходу. У певних регіонах країни зустрічається і видобувається унікальний вид граніту, що не зустрічається ніде більше в світі. За технічним і естетичним характеристикам український граніт являється одним з найкращих. Даний матеріал найбільше відштовхує вологу і має велику міцність.

У Житомирській області розташований рідкісний камінь з дуже красивим малюнком і хорошою структурою, його, природно, експортують в інші країни так як аналогів якому немає ніде в світі.

Родовища граніту в Україні:

Покостовское. Знаходиться в Житомирській області в Житомирському районі, на відстані 30 км від ж / д станції Житомир. Видобувається камінь має сірий колір в різних відтінках, легко обробляється і використовується для створення пам’ятників, балясин, статуй, колон, постаментів.
Лезниківське. Розташоване в с.Лезнікі, Володарськ-Волинському районі Житомирської області. Видобувається тут кам’яна порода має різні відтінки рожево-червоного, червоного кольору. Лезниківський граніт використовувався для облицювання московського Мавзолею, будівництва пам’ятника О.С.Пушкіну в Житомирі і деяких інших об’єктів періоду СРСР.
Луковецьке. Знаходиться в Житомирській області Володар-Волинському районі с.Луковец. Тут видобувають зелений граніт анортозит, габро-анортозит, ЛУКОВЕЦЬКЕ анортозит, бежевий граніт. Камінь прекрасно поєднується з деревом, підходить в якості вихідного матеріалу для створення плитки, стільниць, підвіконь, елементів маршових сходів, камінів, колон.
Межирічське. Розміщується в Житомирській області Коростенському районі с.Межирічка. Тут знаходяться поклади червоного, полихромного, коричнево-червоного і коричневого граніту, Межирічка каменю. Матеріалу властива висока міцність і низька пористість. Він належить до першого класу радіоактивності, що дозволяє використовувати його для створення самих різних виробів і елементів для будь-яких приміщень і споруд.
Капустинське. Знаходиться в Кіровоградській області Новоукраїнському районі с. Кам’яний міст. У цьому місці добувають камінь Капуста, яскраво червоний граніт, Капустинський граніт. Камінь активно використовують в будівництві, ландшафтному дизайні.
Омелянівське. Розміщується в районі ст. Омелянівка, Коростенському районі, Житомирської області. Тут видобувають червоний і помаранчевий граніт, Омелянівка, Ємельяновський камінь. Особливість породи в рівномірному помаранчевому відтінку. Граніт легко піддається термообробці і полірування.
Дідковицьке. Розташоване в Житомирській області Коростенському районі с.Дідковічі. У цьому місці добувають коричневий, поліхромний і червоний граніт, Дідковицьке граніт, Дідковичі, зірка України. Матеріал має середньозернисті структуру і належить до поліхромних гранітів, що мають рожево-коричневий колір. На поверхні породи можна побачити «зірчасті» з’єднання кристалів мікрокліна з кляксообразнимі плямами буттям.
Васильківське. Знаходиться в с.Кам’яна гора Коростенського району Житомирської області. Видобувається граніт користується популярністю не тільки на українському, а й на зовнішньому ринку. За декоративним властивостям він вважається одним з найкращих. Переважний колір матеріалу – зелений.

Translate »