Меню Закрити

Догляд за гранітом

Практичні поради по догляду за гранітними пам'ятниками

Граніт — це будівельний матеріал преміум-класу, який може «похвалитися» не тільки природною красою, а й довговічністю. Це один із найбільш міцних будівельних матеріалів, здатний витримати несприятливий вплив опадів, морозу і спеки. Тому його активно використовують у промисловому, гідротехнічному, цивільному і приватному будівництві. Сьогодні також популярне використання граніту в дизайні інтер’єрів завдяки його «елегантності» та «солідності». Однак з часом пам’ятники з граніту можуть втратити певні характеристики: стати тьмяними, покритися тріщинами, трохи відколотися по краях. Для збереження природніх властивостей каменю ми ознайомимо Вас з правилами догляду за гранітом.
СЛІД ПАМ’ЯТАТИ! Пам’ятник з граніту не рекомендується чіпати і протирати не менше тижня після установки для того щоб затверділа клеюча суміш, а в разі дощової погоди – часу має пройти ще більше.
1. Миття гранітного пам’ятника. Звичайне вологе прибирання – і пам’ятник буде в найкращому вигляді. Для того щоб не додряпати полірування слід використовувати тільки м’яку тканину або губку. Теж саме стосується і миючих засобів, порошків, що містять абразивні частинки – ними користуватися для миття пам’ятника вкрай не рекомендується. Аби уникнути білих розводів у воду, якою митимете пам’ятник, слід додати лише трішки звичайного мила або спеціального засобу. Після цього протерти вологою ганчіркою пам’ятник, потім витерти його на сухо. Будьте обережні при обробці позолочених напписів. В жодному разі не тріть їх, а краще спробуйте змити бруд звичайною водою!

2. Якщо  полірування на встановленому пам’ятнику здається вам потьмянілим, його можна оновити. Для цього Вам стануть в пригоді спеціальні набори по догляду за каменем, які містять віск, поліролі та інші захисні засоби. Вони дають можливість без допомоги професіоналів самостійно провести всі необхідні процедури що надасть пам’ятнику вид нового.

3. Досить складним забрудненням на гранітному пам’ятнику є сліди від фарби. Їх потрібно видаляти розчинником, обробляючи тільки ту ділянку на яку потрапила фарба. Дуже часто, після видалення фарби з пам’ятника страждає полірована поверхня граніту. У такому разі необхідно використовувати спеціальний віск, яким обробляють пошкоджені ділянки поверхні граніту.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Заборонено використання металевих мочалок, скребків та інших жорстких матеріалів для очищення. Не варто користуватися порошками, що містять абразивні речовини, спреями і концентрованими гелями. Вони можуть пошкодити цілісність полірування і фарбування.

4. Дрібний ремонт тріщин та сколів цілком під силу провести самостійно. Єдина умова – придбати спеціальні матеріали для цього (шпаклівка та ін.) При оновленні написів потрібно дуже обережно, щоб вони не втратили естетичного вигляду, при цьому застосовувати тільки відповідну фарбу. Так як неправильно підібрана фарба може швидко потріскатись що придасть пам’ятнику вигляд неохайності. Прості правила і дбайливе ставлення допоможуть Вам надовго зберегти гранітний пам’ятник у відмінному стані. Звертайтесь до ПП “Галерея Граніту” і ми допоможемо швидко та вчасно реалізувати будь-яке Ваше замовлення!
Translate »